Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana filtra oleju
Nieprzeczytany postNapisane: 10 gru 2018 17:28 
b
b
tel.: 605287330
Minęło 5000 od wymiany oleju i filtra oleju. Czy zmieniać filtr czy tak jak w instrukcji po kolejnych 5 tys.?
Co radzą fachowcy ;)

Zobacz profil  Offline
 Tytuł: Re: Zmiana filtra oleju
Nieprzeczytany postNapisane: 10 gru 2018 18:11 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 1263535
Filtr kosztuje 17zl myślę że to nie wydatek ;)

Yamaha XS 400. Suzuki Gsx 750EF Yamaha YZF 1000 Thunderace Suzuki GSX-R 1000 K5. HAYABUSA FZS 1000 przerwa FZS 1000 HAYABUSA - obecnie

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 gru 2018 02:17 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605402234
Masz kilka możliwości: zmieniać jak instrukcja podaje: słuchać fachowców ale nie wiadomo czy są fachowcami za jakich Ty możesz ich uważać: zrobić jak Tobie się podoba: koszty filtra śmieszne i można wymieniać nawet co tydzień lub co sto tyś. ;) Fakt dużo jest właścicieli naszych moto, że oszczędzają na wszystkim łącznie z jazdą ;)
Wygląda na to, że nie jesteś skąpy jak olej już po 5 tyś. chcesz wymieniać to jaki problem z filtrem ? :shock: :)
Więcej możliwości nie chce mi się wymyślać na tak ciekawe zapytanie bo zaraz będzie, że jestem chamski i nie koleżeński :lol:

Najszybsze moto w Polsce bez doładowań: 326 km/h
1/4 mili ET: 9.160 sec
1000m ET: 17.433s. Vmax 291km/h
Wicemistrz Polski 1/4 mili PPWR 2017r. Klasa Moto Drag Plus

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 gru 2018 09:13 
b
b
A tak chciałem sprowokować głupią 8-) dyskusję bo na dworze nudą wieje i pojeździć się nie bardzo da bo mi strasznie dupa ucieka i chce wyprzedzić przód. :o A co do filtra, to jakoś nie chce mi się rozbierać owiewki... choć dla zabicia czasu i tak to zrobię. :roll:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 gru 2018 15:57 
d
d
tel.: 112
Po co owiewkę rozbierać, wystarczy dolne dwa zatrzaski i dwie boczne śruby po obu stronach i zdemontować wypełnienie pod chłodnicą (pług). Jeśli masz filtr K&N, to bardzo łatwo się go wykręca z pomiędzy kolektora 2 i 3 cylindra. Jeśli masz filtr suzuki na dużą nasadkę, to jest nieco trudniej, ale da się.
PS ja mam klatkę, wiec zawszę muszę jedna połówkę gmola zdemontować aby dało się rozsunąć od dołu boczki na tyle by dostać się do filtra.
A limit wymiany to 6 tyś nie 5 :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 gru 2018 16:30 
b
b
tom74 napisał(a):
A limit wymiany to 6 tyś nie 5 :)

No fakt, coś mi się te 5 tys ubzdurało.
U mnie nie wiem czy tak pójdzie łatwo jak u Ciebie bo mam kolektory Arrowa a one są jakieś takie że mimo iż kupiłem klatkę to nie mogę jej zamontować bo kolektory przeszkadzają, ale może z filtrem jakoś pójdzie.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 13 gru 2018 01:40 
king off spam box
king off spam box
Filtr oleju hiflofiltro HF 138RC też może być i nie musi być K@N płacąc za nazwę 8-)
Zmiana oleju nie musi być co 6 tyś. na prawdziwym pełnym syntetyku. Może być co 10 tyś. i z nim filtr oleju. Ale to tylko moje propozycje. :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 13 gru 2018 16:41 
b
b
Jacek Mroczek napisał(a):
Filtr oleju hiflofiltro HF 138RC też może być i nie musi być K@N płacąc za nazwę 8-)
Zmiana oleju nie musi być co 6 tyś. na prawdziwym pełnym syntetyku. Może być co 10 tyś. i z nim filtr oleju. Ale to tylko moje propozycje. :)

Taki też filtr założyłem, olej zmieniłem, owiewki zdjęte i założone choć tego nie cierpię. Natomiast zaniepokoił mnie filtr powietrza BMC bawełniany. Po stronie czystej airboxa było brudno. Jakieś drobne zanieczyszczenia jak drobniutki piasek.I jak się patrzy na filtr to widać przez niego że tak powiem światło. Chyba z niego zrezygnuję. Wg mnie przepuszcza syf. Co Pan o tym sądzisz jako fachowiec z długoletnim stażem w warsztacie? ;) Filtr powietrza papierowy Hiflo mogę mieć za 77 zł więc nie jest to jakaś duża kasa, tylko po co kupowałem płyny do BMC, ehh

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 14 gru 2018 03:33 
king off spam box
king off spam box
Tak się dzieje z filtrami BMC i K&N jak nie mają uszczelek na spodzie i górze obudowy filtra. Musi być uszczelniony w obudowie air boxa. Dodatkowo nie wolno ich czyścić sprężonym powietrzem bo dziurawi się materiał tylko delikatne wymywanie środka rozpuszczającego brudy np: prysznicem :) Wystarczy raz przedmuchać sprężonym powietrzem i dupa z filtra :cry:
Czy masz filtr z tymi uszczelkami? i czy już go właśnie odświeżyłeś, przeczyściłeś ? W jaki sposób?
Więcej info na telefon. To są pewne niby drobne pierdółki ale właśnie bardzo istotne.
Więcej o tym pisząc odbieram sobie pracę i egzystencję normalną wśród was.
Miałem jakiś czas temu GSXR-a 1000 z minimalnie nieszczelną krawędzią filtra K&n. Ssanie powietrza jest tak duże, że na najbliższym tej nieszczelności zaworze ssącym skończył się luz i zaczął pracować na trzech cylindrach. Na szczęście po korekcji tylko tego jednego zaworu aż o 0,3 mm zamknął się i uszczelnił. Gniazdo zaworowe zostało grubo wyklepane.
Dlatego jeszcze raz piszę, szczelność jakiegokolwiek filtra powietrza ma bardzo duże znaczenie i musi ten filtr być. Każde nasze moto w których trzeba robić korekcję luzów zaworowych bierze się z nieszczelności w układzie dolotowym.
Na koniec już za długiego mojego mądrzenia się "chamskiego kolegi" :D mam doświadczenia praktyczne z filtrami nie wymienianymi przez np: 30tyś. Były zajeb.ne syfem tak, że byłem w szoku ale były szczelne i fabryczne. Korekta luzów zaworowych nie była potrzebna po 110 tyś km. od nowości.
Pozdro 2oo

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 14 gru 2018 11:00 
b
b
Jacku, uszczelki są. Jak ktoś traktował wcześniej ten filtr to tego nie wiem, ale jego stan można określić jako bardzo ładny tyle że suchy. Jak będę w garażu to zrobię zdjęcia. Mogę wysłać CI na priv?
Nie myłem go jeszcze ale wiem jak to zrobić bo są filmy BMC na yt. Kupiłem też zestaw do mycia i nawilżania filtra. Powiem szczerze że nie zwracałem wcześniej na niego uwagi. Tak jakoś teraz mnie naszło. Skoro mam już płyny to może go nasączę i pojeżdżę i będę sprawdzał. W sumie to żaden problem się do niego dobrać.

Jacku a co sądzisz o tym. Mnie to zaniepokoiło : https://docplayer.pl/8520639-Analiza-wl ... owych.html

Zobacz profil  Offline