Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Hayka z 2008r.
Nieprzeczytany postNapisane: 31 lip 2018 14:32 
a
a
tel.: 0
Cześć,
W zeszłym roku straciłem moto w wypadku drogowym i teraz, jak już się pozbierałem, szukam dla siebie sprzęta.
Mam na oku Hayabusę z 2008r. Byłaby to moja pierwsza Hayka, więc prośba o podpowiedź, czy Haykę z rocznika 2008 trapią jakieś bolączki względem innych roczników.

Dodam, że Hayka jest krajowa i ma 65 000 nalotu. Dwa lata temu wymieniane były tarcze i heble oraz opony.
Na początku tego sezonu wymieniony został napęd + zębatki oraz zrobione regulacje zaworów.

Rozrząd nie był wymieniany i tutaj prośba o informację, kiedy rozrząd powinien być wymieniony według książeczki serwisowej. Jeżeli ostatnio ktoś z Was wymieniał rozrząd, to fajnie byłoby poznać orientacyjny koszt takiej operacji.

Pozdrawiam,
Robert

Zobacz profil  Offline
 Tytuł: Re: Hayka z 2008r.
Nieprzeczytany postNapisane: 01 sie 2018 15:10 
e
e
Mam Hayabusę z roku 2008. Teraz ma około 64 tysiące km na liczniku z czego zdecydowana większość to moje.

Ogólnie to bardzo niezawodny motocykl. Na początku narzekałem (również tutaj na forum ) na mało precyzyjną zmianę biegów z 1-2 i 5-6. Dalej uważam że skrzynia nie pracuje idealnie w trakcie zmian między tymi biegami, ale teraz praktycznie tego nie zauważam w codziennym użytkowaniu. Nauczyłem się zmieniać biegi i może raz na miesiąc zdarza mi się jakieś nieczyste przejście, choć na początku takie zachowanie może wydać się niepokojące.

Poza tym miałem wyciek z pod pokrywy alternatora. Sama pokrywa i uszczelka były OK, ale tam jest przepust gumowy przez który sączył się olej. Sprawny pan mechanik naprawił to w pół godziny. Miałem też wyciek z pompy sprzęgła. Standardowa naprawa po zakupie zestawu naprawczego. Jaki czas temu przestał działać wskaźnik poziomu paliwa. Zakupiłem nowy, ale okazało się że ten starty nadaje się do reanimacji poprzez wyczyszczenie styków. Raz po zimie zaczęły przeciekać uszczelki przedniego amortyzatora. Wymienione i jest OK. I to właściwie tyle jeżeli chodzi o problemy czyli praktycznie nic poważnego. A! I korek chłodnicy musiałem wymienić i raz żarówkę z przodu :-)

O rozrządzie teraz nie myślę i nie wiem czy i kiedy należy go wymienić.

Link do postu o biegach: viewtopic.php?p=50287#p50287

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 sie 2018 01:06 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605402234
Rozrząd w zależności od użytkowania moto wymienia się miedzy 80 a 120 tyś. km. Przyjmijmy 100 tyś.. Wymienia się tylko łańcuch rozrządu. :)
Koszty to zależy od mechanika i czy potrafi . Ja potrafię to i taniej z gwarancją ogarniam :D

Najszybsze moto w Polsce bez doładowań: 326 km/h
1/4 mili ET: 9.160 sec
1000m ET: 17.433s. Vmax 291km/h
Wicemistrz Polski 1/4 mili PPWR 2017r. Klasa Moto Drag Plus

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 08:23 
a
a
Panowie,
Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami :-)

@Tomek398, czyli, jeżeli chodzi o jakieś bolączki tego konkretnego rocznika to raczej nie ma :)
Wszystko zależy od tego jak ktoś szanował Haykę i jakiego miał buta ;)

@Jacek, czyli, jeżeli Hayka była szanowana i zadbana, to bez problemsów powinna spokojnie pociągnąć ze 100 tyś km na rozrządzie.

Generalnie mam jeszcze lekkie obawy przed tym konkretnym sprzętem. Właściciel chce za niego 22 tyś zł, a sporo rzeczy dość kosztownych jest wymienionych. Patrzyłem na ceny rynkowe i te roczniki chodzą z 5 tyś drożej.

LwG

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 09:47 
e
e
Cytuj:
@Tomek398, czyli, jeżeli chodzi o jakieś bolączki tego konkretnego rocznika to raczej nie ma :)
Wszystko zależy od tego jak ktoś szanował Haykę i jakiego miał buta ;)

Z tego co pamiętam również przed zakupem szukałem info na temat bolączek pierwszego rocznika nowego modelu, ale nic specjalnego nie znalazłem. Myślę że możesz spokojnie założyć że rocznik 2008 nie cierpi na żadne problemy 'wieku dziecięcego'.

Dużo ważniejszy jest stan konkretnego egzemplarza. Jakie to kosztowne elementy zostały wymienione w moto którym się interesujesz?

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 11:29 
a
a
Tomek398,
To co wiem, to wymienione zostały tarcze hamulcowe i klocki, opony, napęd + zębatki. Zrobiono również regulację zaworów.

Pozdr.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 11:37 
e
e
Czyli standard. Nic czym możnaby się przejmować

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 12:12 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 8590907
nie pamiętam już dokładnie ale było coś na forum też o odkręcających się śrubach z prawej strony - chyba Even o tym pisał a miał 2008r i też coś było o przecierającej się instalacji elektrycznej przy stacyjce

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 12:42 
a
a
Magik,
Dzięki za info :)
Ciekawe, czy te problemy dotyczyły również nowszych roczników?

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 sie 2018 17:48 
e
e
Jeżeli przez 10 lat nic się nie odkręciło i nie przetarło to spałbym spokojnie :-)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 sie 2018 17:45 
j
j
Magik napisał(a):
nie pamiętam już dokładnie ale było coś na forum też o odkręcających się śrubach z prawej strony - chyba Even o tym pisał a miał 2008r i też coś było o przecierającej się instalacji elektrycznej przy stacyjce

Na obie te rzeczy była akcja serwisowa.

Zobacz profil  Offline