Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: K8 i problemy ze sprzęgłem
Nieprzeczytany postNapisane: 06 cze 2011 12:20 
Moderator
Moderator
Klucz dynamometryczny zdecydowanie warto mieć - najlepiej 2; mały i duży moment. śruby od pokrywy sprzęgłowej i sprężyny dokręca się z momentem 10 Nm - więc z czuciem
http://hayka.home.pl/manual/k8hayabusamanual.pdf
Str ok. 570

Na klej warto skręcić śruby - najlepiej Loctite do połączeń rozbieralnych - czerwona butelka, niebieski płyn. Musi dobę wysychać zanim będzie miał kontakt z olejem
Uszczelka pod pokrywą występuje - jeśli jej brak, to serwis ją skopał i kapę przykręcili na silikon - czyli zostałeś oszukany i więcej tam nie jedź.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 18 cze 2011 13:13 
Gadu-gadu: 7425712
tel.: 0
W mojej Niuni 2009 miałem po około 600 km problem z dżwiękiem przypominającym grzechotanie .... po wciśnięciu sprzęgła dżwięk ustepował . Po odkręcemiu kapy sprzęgła okazało się że śruby trzymające antyhopping są poluzowane , wystarczyło podokręcać i było ok ...... nowy sprzęt a jednak :D
poza tym to i tak najlepsze moto ....hahahhah

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 20 cze 2011 09:42 
f
f
Gadu-gadu: 7654096
tel.: 509066928
Sprzęgło dokręcone, teraz nic nie grzechota po prawej stronie. Trochę to skopali, ale przynajmniej mogę coś porobić przy swojej maszynie. Tak dawno nic przy niej nie grzebałem, że nie zauważyłem uszczelki, która jednak była. Jak to się stało, nie wiem, pomroczność jakaś. Więc mam na zapasie nową, jakby ktoś potrzebował pilnie to służę. Ściąganie owiewek w Hayce to wyjątkowo prosta sprawa. Olej też sobie wymieniłem, śruby spustowej nie ukręciłem, więc nie jest źle, Po trasce 250km wszystko suche i szczelne.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 cze 2011 18:36 
Ojoj to troszkę ,a wręcz nie do pomyślenia ,żeby w motocyklu tej klasy i przy takich przebiegach działy się takie rzeczy,ale w sumie kocha się mimo wad a nie tylko za same zalety.Poza tym franciszka ma coś w sobie :mrgreen:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 cze 2011 12:14 
a
a
tel.: 531334800
even napisał(a):
Prawdopodobnie każdy użytkownik modelu 2008+ prędzej czy później
even

Dzięki even za szczegółowe info. Mnie się nie przydały te informacje, ale koledze tak. Nie napisałeś tylko czy dywanik (1-sza fotka) ma być ze sztucznym włosiem czy z naturalnym. Wybraliśmy naturalne. :lol: Pozdro.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 24 cze 2011 00:07 
Moderator
Moderator
hehe :D I Błąd! Teraz sprzęgło się rozsypie zupełnie! Włos musi być sztuczny! :lol:
A tak na marginesie to nie dywanik a okrycie zimowe mojego psa... choć z perspektywy czasu stwierdzam, że gustowne nie było :D

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 sie 2011 16:47 
Gadu-gadu: 7235080
Sprzedałem swoja i po kilku dniach dzwoni do mnie nowy właściciel, że postawił poprzedniego dnia motocykl, odpala go rano i wali sobie coś o obudowę (po stronie sprzegła) Dzwonie do serwisu a tam nikt nic nie wie. Moje Hayak buja się po niemieckich autostradach i nowy właściciel w 20 minut załatwił tam temat. poluzowane były WSZYSTKIE ŚRUBY.

Pojawiło się to nagle przy przebiegu 21 tyś. Skręcili to na klej i podobno będzie spokój.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 sie 2011 07:54 
king off spam box
king off spam box
Robuś napisał(a):
W mojej Niuni 2009 miałem po około 600 km problem z dżwiękiem przypominającym grzechotanie .... po wciśnięciu sprzęgła dżwięk ustepował . Po odkręcemiu kapy sprzęgła okazało się że śruby trzymające antyhopping są poluzowane , wystarczyło podokręcać i było ok ...... nowy sprzęt a jednak :D

ten sam problem ten sam przebieg :( jestem umowiony w serwisie na piatek to napisze co bylo przyczyna

życie jest piękne dopóki nie umrzesz
juz mi lżej idę z górki

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 sie 2011 09:20 
f
f
Gadu-gadu: 5541120
ja juz tez po zabiegu jestem. zwlekalem zwlekalem ale znalazla sie chwila i rozebralem. jedna trzymala tylko sie dobrze. uszczelke udalo mi sie z suzuki za darmo wyrwac. chcieli zaplaty za wymiane sama, take postanowilem sam sie tym zajac bez ich laski.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 26 sie 2011 18:18 
king off spam box
king off spam box
cichy napisał(a):
Robuś napisał(a):

ten sam problem ten sam przebieg :( jestem umowiony w serwisie na piatek to napisze co bylo przyczyna

i jednak kosz sprzeglowy poluzowany luzne sruby :/
czy taka firma jak suzuki nie moze sobie dac z tym rady ?
nowa maszyna przebieg ca. 600 km i takie jaja az trudno uwierzyc :(

życie jest piękne dopóki nie umrzesz
juz mi lżej idę z górki

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 sie 2012 09:08 
c
c
Witam! Czy ktoś wie po co są trzy śruby na pokrywie sprzęgła? Czy można je bezpiecznie odkręcić nie odkręcając pokrywy? W manualu na stronie 576 widać że mocują one jakieś okrągłe pokrywki, ale po co to jest?

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 wrz 2013 20:48 
c
c
Gadu-gadu: 9609814
tel.: 663555109
szkoda że wcześniej tego posta nie znalazłem... koniec lipca, wyprawa, przed nami jeszcze ok 1100km. jade spokojnie bez wariacji, zwalniam-wioska, koniec wioski chce przyspieszyć a tu nagle jakiś jazgot z okolic sprzęgła- koń stanął w miejscu. pomyślałem że koniec wycieczki a do domu też nie za blisko..zdjąłem plastiki z prawej strony i widze pękniętą osłonę.. po zdjęciu kapy okazało się że śruba się odkręciła i zrobiła dziure w deklu, natomiast pozostałe śruby były praktycznie prawie poodkręcane...w ruch poszedł sylikon który na szczęście zabrałem-śruby a na końcu ozdobny dekiel(rozwalony na dwie części) z uszczelką pod nim. sylikon robi cuda :D
Musze sie pochwalic- na tym patencie dojechałem do samego końca podróży.
do tej pory z kumplem nie możemy dojść jak wszystkie śrubymogły tak się poodkręcać

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 07 lis 2013 19:45 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 1414465
Doman, a Tobie odkręciły się w I gen jak widzę na focie? dziwne...

PS. Tak czytam i się dziwię... Ale nie odkręcającym śrubom, tylko temu, że mimo odkręconych/luźnych śrub nikomu nie zaczęło się sprzęgło ślizgać. To mnie dziwi najbardziej :)

http://www.youtube.com/watch?v=zUxd2Hk-gbY

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 07 lis 2013 23:43 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605402234
Nie powinno dziwić bo poluzowane śruby nie znaczy, że sprężyny słabiej ściskają tarczki. Poluzowane śrubki na tyle nie wykręciły się żeby słabiej działały sprężyny. Jest to pół obrotu może cały ale nie z pięć co robi wtedy luz na sprężynie. A jak zaczyna grzechotać to wynik jednej śrubki która się szybciej wykręciła niż reszta. A to za mało żeby sprzęgło zaczęło się ślizgać. Docisk dalej ma swoją siłę na tyle, że nie uśliźnie się :)

Najszybsze moto w Polsce bez doładowań: 326 km/h
1/4 mili ET: 9.160 sec
1000m ET: 17.433s. Vmax 291km/h
Wicemistrz Polski 1/4 mili PPWR 2017r. Klasa Moto Drag Plus

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 13 gru 2013 08:36 
a
a
Zajrzałem wczoraj do kinga... Przebieg 15k. Diagnoza-jedna śruba poluzowana.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 13 gru 2013 22:46 
i
i
Gadu-gadu: 6713038
Ja u siebie w BK też sprawdzałem i wszystkie ok ale profilaktycznie wszystkie wykręcone i złożone na klej z zachowaniem momentów.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 29 mar 2014 22:30 
a
a
problem ze śrubami dopadł i mnie 12tyś przebiegu ale w moim przypadku nie odkręciła się śruba mocująca sprężynę a szpilka w którą wkręca się to śrubę więc sugeruję też je sprawdzić i również przykleić z 6 poluzowały się wszystkie 6 do tego stopnia że wykręciłem je palcami....

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 kwi 2014 11:33 
a
a
Powiedzcie mi czy ta uszczelka spod pokrywy sprzęgła jest wielokrotnego użytku czy za każdym razem nową trzeba stosować ?
I czy stosujecie tak jak wskazuje manual pod tą uszczelke szczeliwo ??
Przymierzam sie do sprawdzenia przed dłuższą trasą jak u mnie są dokrecone te śruby i niechcialbym rozkręcić sprzęgła i przy składaniu czegoś spartolic ...

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 kwi 2014 14:24 
king off spam box
king off spam box
Nowa uszczelka w serwisie to kosz około 60 zł wiec nie jest to majątek więc warto chyba założyć nową ( oczywiście oryginał ). Ja na razie dokonałem zakupu uszczelki, sprawdzenie dopiero mam w planie w sumie moto 17 tyś i nic złego nie słychać ale profilaktyka jest ważna :D

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 kwi 2014 17:45 
a
a
Ok a co ze szczeliwem ???? Bo manual wskazuje żeby dac szczeliwo pod uszczelkę.....

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona