Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ubezpieczenie Allianz
Nieprzeczytany postNapisane: 27 lut 2011 21:29 
b
b
Gadu-gadu: 5467954
Jak moto nowe to oc w pzu kosztuje ponad 500 zł ja tyle zapłaciłem a ac wziąłem na 4-ry raty i płacę 638 zł co kwartał, w tym roku będzie taniej oc bez nw około 62 zł bo juz pytałem mur jak ubezpieczałem ac to żadnego innego zabezpieczenia jak seryjny imobilajzer nie mam i ubezpieczyli w pzu pozdro

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 27 lut 2011 21:49 
king off spam box
king off spam box
Wcześnie pisałem że ubezpieczająć nowe moto w PZU składkę obliczają od wartości motocykla, taki psikus następny rok już normalnie według stawki, więc w zeszłym roku poszedłem do Allianz. W piątek dostałem blankiet na drugi motocykl ubezpieczony w PZU i tak OC 68 zł NNW 79 zł czyli 147 zł w zeszłym roku 89 zł ( max zniżki ) więc nieżle poszli w górę. ( woj.ślaskie bo to też ważne jaki rejon kraju ).
immobilizer i blokada kierownicy więc dwa zabezpieczenia masz, ale co ubezpieczalnia to inne warunki.

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 01 mar 2011 11:48 
d
d
jako że brałem Halinę z salonu (rocznik k10) to skorzystałem z oferty ubezpieczenia przy zakupie (Allianz)

składka roczna 3000 (OC+AC+NNW)

warunkiem zawarcia umowy ubezpieczenia był montaż alarmu

nota bene orientowałem się jednocześnie po innych ubezpieczalniach i ta oferta Allianzu była najlepsza- różnice były zawrotne np w PZU zawołali prawie 5k :szok:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 01 mar 2011 17:26 
king off spam box
king off spam box
Podajemy sumy czterocyfrowe bo mamy nowe Hayki. Wartość ubezpieczenia AC uzależniona jest od wartości pojazdu (i oczywiście oceny ryzyka).I tak jak Smoku napisał zapłacił 3tyś bo pewnie wpłacał gotówką.Można na dwie raty wtedy wychodzi około 2tyś. Ja ubezpieczyłem w PZU z pośpiechu.Jak skończy mi się umowa na pewno błąd naprawię. Dziwi mnie natomiast skąd biorą się takie różnice w obrębie jednego ubezpieczyciela. Elmer AC płaci co kwartał o połowę mniejsze a jak mówi moto ma nowe czyli wartość identyczna.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 01 mar 2011 19:41 
d
d
imer napisał(a):
Podajemy sumy czterocyfrowe bo mamy nowe Hayki. Wartość ubezpieczenia AC uzależniona jest od wartości pojazdu (i oczywiście oceny ryzyka).I tak jak Smoku napisał zapłacił 3tyś bo pewnie wpłacał gotówką.Można na dwie raty wtedy wychodzi około 2tyś. Ja ubezpieczyłem w PZU z pośpiechu.Jak skończy mi się umowa na pewno błąd naprawię. Dziwi mnie natomiast skąd biorą się takie różnice w obrębie jednego ubezpieczyciela. Elmer AC płaci co kwartał o połowę mniejsze a jak mówi moto ma nowe czyli wartość identyczna.

hm z tego co wiem jak się płaci w ratach to wychodzi więcej a nie mniej :) ja tej opcji i tak nie miałem aczkolwiek opłatę za ubezp upchnąłem w kredyt

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 mar 2011 18:25 
king off spam box
king off spam box
Tak Smoku oczywiście ! Ja miałem na myśli wysokość jednej raty a nie całego ubezpieczenia.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 mar 2011 21:00 
b
b
Gadu-gadu: 5467954
Moto mam nowe z 2008 roku kupione w 2010 i wartość fakturowa 41000 kupione u polskiego dealera a ac dość tanie ponieważ była jakaś promocja i mam już kilka pojazdów ubezpieczonych w PZU i to też może ma jakiś wpływ ale jak już pisałem ubezpieczenie kończy mi się w marcu i tak wstępnie pytałem ile będzie kosztować ac to mój zaprzyjaźniony ubezpieczyciel powiedział że około 4000 zł więc to trochę drogo :bla:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 06 mar 2011 16:24 
king off spam box
king off spam box
imer napisał(a):
No to Panowie teraz przywalę z grubej rury.Kupiłem pakiet w PZU a że było za drogo to wziołem na cztery raty i co kwartał płacę 1360zł. a mam 60% zniżki.Teraz dowiadywałem się w AXA i tam to samo ubezpieczenie kosztuje o 1600zł mniej (rocznie).Może dlatego że moto nowiutkie.

Powiem szczerze Imer, ja bym pojechał do PZU sprawdzić tę składkę bo to coś bardzo dużo wyszło i to z 60 % zniżek.
W zeszłym roku w Allianz OC 190 zł, AC+NNW jednorazowa składka 2196 zł (czyli całość OC,AC,NNW na rok 2386 zł) składka liczona - wartość rynkowa pojazdu 57000 zł, 60% zniżek w OC,AC wiek powyżej 29 lat i 250 zł zniżki z powodu innych pojazdów ubezpieczonych u nich.
tu jest stronka z kalkulatorem, można sobie policzyć składkę

http://www.allianz.pl/kalkulator_oc_ac,13314.html

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 07 maja 2011 06:44 
king off spam box
king off spam box
Byłem parę dni temu w salonie na serwisie i miła Pani Asia (pozdrawiam) zaproponowała mi ubezpieczenie w Allianz. Warunki ubezpieczenia takie same jak w PZU czyli pełny pakiet za kwotę 2700zł. W PZU za to samo musiałbym zapłacić niecałe 5000zł. Pani ajent była bardzo zdenerwowana utratą klienta. Jest jednak pewne ale. W Allianz można ubezpieczać moto tylko do pięciu lat.
No i smutna wiadomość. Okazuje się że według taryfy roczne moto ma 12tyś. utraty wartości :evil: :cry: .

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 07 maja 2011 07:46 
king off spam box
king off spam box
imer napisał(a):
Byłem parę dni temu w salonie na serwisie i miła Pani Asia (pozdrawiam) zaproponowała mi ubezpieczenie w Allianz. Warunki ubezpieczenia takie same jak w PZU czyli pełny pakiet za kwotę 2700zł. W PZU za to samo musiałbym zapłacić niecałe 5000zł. Pani ajent była bardzo zdenerwowana utratą klienta. Jest jednak pewne ale. W Allianz można ubezpieczać moto tylko do pięciu lat.
No i smutna wiadomość. Okazuje się że według taryfy roczne moto ma 12tyś. utraty wartości :evil: :cry: .

NIE ZA BARDZO ROZUMIE JAK DO PIĘCIU LAT???

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 07 maja 2011 10:33 
king off spam box
king off spam box
DZWONIŁEM DO CZŁOWIEKA KTÓRY DOŚĆ DŁUGO JUŻ PRACUJE W FIRMIE ALLIANZ I MOTOCYKLE MOŻNA UBEZPIECZAĆ NIE STARSZE NIŻ 10 LAT OCZYWIŚCIE AC.MÓJ MOTOCYKL JEST TEGO PRZYKŁADEM MAM ROCZNIK 2003 I PŁACE AC BEZ PROBLEMU.

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 08 maja 2011 17:06 
king off spam box
king off spam box
imer napisał(a):

Pozdrowienia dla pani Asi Imer ale z tego co pamietam to od dłuższego czasu proponowaliśmy abys pożegnał sie z PZU i nawiazał przyjażń z Allianz :D - co do AC do 5 lat w Allianz, to totalna bzdura, niech pani Asia zasięgnie jezyka u swojego regionalnego opiekuna. ... nie wierz nigdy kobiecie...

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 10 maja 2011 17:14 
king off spam box
king off spam box
Jak mówione było tak zrobiłem- PZU bay bay.Szkoda tylko że jak moto odbierałem nie miałem tej wiedzy. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to mówię tu o pełnym pakiecie a nie tylko OC. Z tego co mi wiadomo to OC można kupić wszędzie tylko AC w PZU no i w Allianc. Do piątego roku życia nasze motorki można w Alilianz ubezpieczać w pełnym zakresie a potem zostaje tylko OC.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 10 maja 2011 23:19 
king off spam box
king off spam box
tel.: 0
albo ja nie umiem czytać, albo...?
to jak to jest z tymi 5 rokami?!
do qrwy nedzy?

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 maja 2011 07:41 
king off spam box
king off spam box
imer napisał(a):
Jak mówione było tak zrobiłem- PZU bay bay.Szkoda tylko że jak moto odbierałem nie miałem tej wiedzy. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to mówię tu o pełnym pakiecie a nie tylko OC. Z tego co mi wiadomo to OC można kupić wszędzie tylko AC w PZU no i w Allianc. Do piątego roku życia nasze motorki można w Alilianz ubezpieczać w pełnym zakresie a potem zostaje tylko OC.

NIESTETY IMER NIE ZGODZE SIĘ Z TOBĄ MAM MOTO STARSZE NIŻ 5 LAT I MAM AC,OC,NW PEŁNY PAKIET,OCZYWIŚCIE W ALLIANZ

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 maja 2011 18:33 
king off spam box
king off spam box
No kurcze tak mi powiedziała laska w salonie w Tychach. Jeśli się myli to tylko dla nas dobrze :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 11 maja 2011 22:22 
king off spam box
king off spam box
imer napisał(a):

Imer, OC i AC na motocykl możesz wykupić w prawie każdej firmie ubezpieczeniowej tylko nie we wszystkich się opłaca ( nie tylko PZU czy Allianz ) . Co do tych 5 lat odnośnie AC w Allianz to tak jak już pisałem wmawiają Ci bzdury ubezpieczają pojazdy do 10 lat.

SAN YNTONIO

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 08 cze 2011 09:00 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 31053615
tel.: 607261104
tyran60 napisał(a):
Ja w PZU zapłaciłem OC 55+33 NW =88 Nie podrożało w tym roku a nawet zapłaciłem mniej o 5% za kontynuację. AC nie zawieram z PZU bo jest grubo, ale OC mają najtańsze.

Hayka z 2008 wartość 30 tyś pełne zniżki tylko AC w WARCIE 4tyś w PZU 3.200 . Kupiłem w PTU (mam tam max zniżki 60% bo ubezpieczam tam auto) z wykupionym udziałem własnym ful opcja 1800. Dodam jeszcze że płacili mi kiedyś i nie było żadnego problemu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 08 cze 2011 19:01 
king off spam box
king off spam box
Dla mnie to b.dobre info bo mam jeszcze jedno moto troszkę starsze.Ale powiedz mi Tyran jak się ma udział własny do wartości szkody i ile byś zapłacił składki bez udziału własnego bo z tego co wiem to chyba drożej.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 cze 2011 07:38 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 31053615
tel.: 607261104
imer jak moto jest do trzech lat to w PTU masz wykupiony udział z urzędu a na starsze to dokładnie nie wiem ale w sobotę będę wiedział, bo będę ubezpieczał moto syna to zapodam tekst. Myślę że udział to jakieś 30%. Dobrze go wykupić bo masz naprawę w oryginalnych częściach a bez udziału to mogą coś przeliczać na niekorzyść. Ja na swoją Haykę mam udział bezskładkowo.

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona